ارت پلیت

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
جنس محور
جنس محور را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

فهرست محصولات


توضیحات اجمالی

ارت پلیت به عنوان یک ترمینال ارت در سیستم همبندی و یا الکترود زمین فونداسیون کاربرد دارد. بوسیله ارت پلیت می‌توانیم از شبکه همبند شده‌ی داخل بتن اتصال بگیریم. این قطعه برای اولین بار داخل کشور توسط متخصصان توانمند داخلی به تولید انبوه رسیده تا نیاز جامعه مهندسین برق در این زمینه بطور کامل برطرف گردد.

مدتیست بحث همبندی اصلی سازه فلزی ساختمان‌ها بیشتر مورد توجه مهندسین برق کشور قرار گرفته، که البته این توجه مدیون دستورالعمل تخصصی شورای مرکزی بود. در این دستورالعمل جهت اتصال به شبکه همبند داخل بتن یک نبشی آهنی 5*50*50 میلی‌متر پیشنهاد شده بود که واضح بود به خاطر نبود قطعه مناسب در داخل کشور این نبشی پیشنهاد شده است. در حالی که استفاده از این نبشی دارای مشکلات عدیده‌ای از جمله: نحوه‌ی نصب، نحوه‌ی اتصال گرفتن از نبشی، مشکل خوردگی، فاقد داشتن پشتوانه‌ی استاندارد در ساخت و .... بود.

تصویر 1: پیشنهاد دستورالعمل همبندی برای دسترسی و اتصال به شبکه همبند داخل بتن

در استاندارد IEC 62305 - 3 به چهار مورد مناسب برای قطعه اتصال به شبکه همبند داخل بتن اشاره کرده که تصویر آن در پایین آمده است: 

تصویر 2: پیشنهاد IEC 62305-3 برای دسترسی و اتصال به شبکه همبند داخل بتن

شرکت‌های بزرگ صنعت ارتینگ من‌جمله DEHN و OBO با توجه به استاندارد IEC/EN از ترمینال‌های ارتینگ همانند تصویر زیر در محصولات خود بهره می‌برند:

تصویر 3: نمونه ترمینال ارتینگ تولید شده توسط شرکت‌های معتبر برای دسترسی و اتصال به شبکه همبند داخل بتن

این نکته را مد نظر داشته باشید هر چقدر هم به نحو احسن شبکه همبند داخل بتن را اجرا کنید در صورت استفاده از قطعه نامناسب جهت اتصال به آن، تمامی کارهای انجام شده بی‌فایده خواهد بود. با توجه به اهمیت همبندی اصلی سازه فلزی ساختمان و همچنین گسترش روزافزون استفاده از الکترود فونداسیون (بهترین نوع الکترود) اهمیت ترمینال ارتینگ جهت اتصال به آن و جای خالی چنین قطعه استانداردی بیشتر احساس می‌شود. به جرات می‌توان گفت این نوع ارت پلیت تولیدی، نیاز کشور را در این زمینه برطرف نموده است. شرکت برق‌یار با استفاده از دانش متخصصان خود و همچنین بکار بردن مواد با کیفیت در ساخت آن، ارت پلیت‌هایی را مطابق با استاندارد جهانی ارائه می‌دهد که قیمت به مراتب کمتری نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی دارد. هم‌اکنون این محصول را می‌توانید از شرکت برق‌یار تهیه نمایید. 


نوع اتصال
پیچی، سایز M10
جنس پلیت
استنلس استیل گرید 316
قطر پلیت
80mm
طول محور
180mm
مقدار جریان اتصال کوتاه قابل تحمل
6.5kA
( (50Hz) (1 s; ≤ 300 °C) )
استاندارد ساخت
IEC 62561-1
وزن
270g

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...